top of page
28.03.2026 – 23.05.2026

TalentWall #15

Meij Gommers

best greenhouse (002).jpg

“In Topos onderzoek ik mijn bron, mijn drijfveren en mijn thuishaven.”

Topos


Letterlijk betekent Topos ‘plaats’ of ‘plek’ (in Oudgrieks). 


“Op de grens van een onstuimig stuifzandgebied, ooit de bodem van een lege Noordzee, begint mijn leven in een land dat al eeuwen strijdt tegen water. Sinds mijn geboorte heb ik een oneindig verlangen naar zee. Geen wonder misschien, geboren in een straat genaamd Delphinus, een dubbel waterteken als sterrenbeeld, met een naam die ‘geliefde of ster van de zee’ betekent.


In de bijna 8 meter lange leporello ‘Kleine Schoolatlas der Gehele Aarde’ breng ik mijn oorsprong in kaart, bepaal ik mijn vertrekpunt, ontvouw ik mijn pad. De bijbehorende teksten genaamd ‘Microkosmos’ fungeren als een legenda, voetnoten of ondertitels bij deze atlas.


De aard van ons universum ligt besloten in de tussenruimte, in hoe wij ons verhouden. Waar ben jij? Waar zijn wij? Stel je eens voor…”


Meij Gommers (Loon op Zand, 1978) volgde haar opleiding o.a. aan de Academie voor Beeldende Vorming te Tilburg, Dartington College of Arts en University of Brighton (GB).


De leporello wordt getoond als opmaat naar het Fotoboekenfestival op zaterdag 23 mei 2026.

Tijdens het Fotoboekenfestival vertelt Meij Gommers over dit project.

Opening
Zaterdag 28 maart 2026 15.00 – 17.00 uur.
Artist Talk: Zaterdag 23 mei 2026 (Fotoboekenfestival)

Helen Sear, photography, video art, new media art, artcollector, fotografie, tentoonstelling, galerie

bottom of page