top of page
vrijdagavond 17 oktober en zondagmiddag 2 november 2025

Indië Verloren… Selling a colonial war - Docu Natlab

best greenhouse (002).jpg

Tijdens de tentoonstellingen Mijn liefste Teun van Tahné Kleijn en Traces of War van Jan Banning wordt in Natlab in Eindhoven tweemaal de documentaire ‘Indië Verloren… Selling a colonial war’ (2023) van regisseur In-Soo Radstake vertoond.

Tijdens de tentoonstellingen Mijn liefste Teun van Tahné Kleijn en Traces of War van Jan Banning wordt in Natlab in Eindhoven tweemaal de documentaire ‘Indië Verloren… Selling a colonial war’ (2023) van regisseur In-Soo Radstake vertoond. De data zijn: vrijdagavond 17 oktober en zondagmiddag 2 november 2025.


De vertoning van de documentaire maakt deel uit van het randprogramma dat Pennings Foundation organiseert in het kader van beide genoemde tentoonstellingen om zowel verdieping als context te bieden.


De documentaire van In-Soo Radstake werd in 2024 uitgeroepen tot winnaar van de Tegel. Het Juryrapport:


‘Indië Verloren… Selling a colonial war’ van In-Soo Radstake is een knap gemaakte documentaire die laat zien hoe de Nederlandse politiek door middel van propaganda en censuur de koloniale oorlog in Indonesië probeerde te verkopen. Verrassend zijn ook het Amerikaanse, Australische én Indonesische perspectief op die oorlog en de propaganda aan de andere kant. Radstake is een neutrale verteller en gebruikt naast duiding van nationale en internationale experts uiteenlopend archiefmateriaal om zijn verhaal te vertellen. Dat oud-minister Ben Bot de Nederlandse propaganda vergelijkt met die van Poetin bij de oorlog in Oekraïne laat zien hoe actueel het thema is. Een historisch én journalistiek document dat tot denken aanzet.


Voor info en aanmelding zie: Indië Verloren... Selling a Colonial War — In-Soo Radstake | Natlab | Film, Theater, Café, Restaurant

Opening

Helen Sear, photography, video art, new media art, artcollector, fotografie, tentoonstelling, galerie

bottom of page